Spacer wśród róż

Spacer wśród róż

WYMYSŁOWO. Kobiety aktywne zrzeszone w Lokalnej Grupie Działania Kraina Trzech Rzek, co pewien czas umawiają się na ciekawy i wiele wnoszący spacer po miejscach wyjątkowych, a czasem mało znanych.
W miniony piątek panie wybrały się do Wymysłowi, by pospacerować w różanym ogrodzie Piotra i Swietki Hoffmann. Państwo Hoffmann prowadzą tam gospodarstwo szkółkarsko-produkcyjne róż.
O tym, jak rodzą się piękne róże opowiadała pani Swietka, która przed wielu laty przybyła z zachodniej Ukrainy do Wymysłowa do pracy w gospodarstwie pana Piotra, a po trzech latach została jego żoną i nadal pomaga w produkcji róż.
Te powstają z wybranych i przezimowanych w mieszaninie z piaskiem nasion głogu. W silne pędy wysianych rok później siewek wszczepia się pędy szlachetnych róż i tak powstają po trzech latach te róże, które znamy. Gospodarstwo państwa Hoffmann produkuje róże okrywowe i wielkokwiatowe, pnące i pienne, angielskie i włoskie, a wszystkie piękne i bardzo odporne, bo prowadzone z ogromną wiedzą. Do ogrodu zaprosiła panie prezes LGD Małgorzata Najdek, a pani Swietka opowiadała o różach ze znawstwem i ogromną swadą. Odpowiedziała też na dziesiątki pytań dotyczących uprawy tych wyjątkowych kwiatów. Spacer po wonnym ogrodzie pomógł podjąć wiele decyzji co do prowadzenia róż, ich koloru, rodzaju i pokroju we własnych ogrodach. Toteż panie wyjechały z Wymysłowa obładowane sadzonkami róż. Wcześniej przy kawie i wybornych jagodziankach długo dzieliły się opowieściami. O czym? Oczywiście o różach.
Spacer wśród nich był kolejnym doskonałym pomysłem Małgorzaty Najdek, która już zastanawia się, gdzie zaprosić aktywne panie na kolejny spacer.

Podobne artykuły