Goście toalety niemile widziani

Goście toalety niemile widziani

OBORNIKI. Na gminnym parkingu przy ulicy Powstańców stanęła nowoczesna toaleta. Korzystanie z niej jest bezpłatne i bezpłatne pozostanie przez najbliższe pięć lat, bowiem jej kupno dofinansowała Unia Europejska, a na „unijnych prezentach” zarabiać nie wolno.
Toaleta wygląda z zewnątrz elegancko, wewnątrz jest wprost komfortowa, jednak nie wszyscy potrzebujący właściwie z niej korzystają.
Dla niektórych stała się ona łazienką, pokojem wypoczynkowo-konsumpcyjnym i Bóg wie czym jeszcze. Próbują w niej wypić coś mocniejszego, uciąć sobie drzemkę lub zamieszkać nocą, czy zrobić sobie przepierkę garderoby. Nie po to została tam jednak posadowiona.
Czas użycia toalety został wyliczony na kwadrans maksimum. Potem drzwi się same otwierają, na wypadek gdyby ktoś w toalecie zemdlał. Na szczęście jest tam automatyczna myjka podłogi, więc po każdej wizycie wnętrze jest zmywane.
Władze Obornik martwią się tym problemem. Przed toaletą stanie dodatkowa kamera, by obiekt był pod obserwacją, a straż miejska ma mieć obiekt na oku. – Problem jest, nowa jest sytuacja i trzeba pomyśleć, co z tym zrobić – usłyszeliśmy w murach magistratu.

Podobne artykuły