Aquabellis się wciąż modernizuje

Aquabellis się wciąż modernizuje

GMINA ROGOŹNO. Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o budowie nowych stacji uzdatniania wody w Słomowie i Gościejewie. Nowe inwestycje spółki gminnej Aquabellis zostały uruchomione uroczyście w miniony piątek 5 lipca. Stacje dodatkowo zostały wyposażone w zasilanie agregatami prądotwórczymi, więc nawet w przypadku awarii sieci zasilającej je w energię, woda będzie uzdatniana nadal i nadal będzie płynąć z kranów.
W uruchomieniu stacji udział wzięli, prócz burmistrza Romana Szuberskiego i przewodniczącej rady powiatu Renaty Tpmaszewskiej, także rogozińscy samorządowcy.
Nowe przepompownie to raz, a punkt zlewczy w Parkowie to dwa. Do tego zakup nowoczesnego wozu asenizacyjnego, który obsługuje ów punkt zlewczy. Roman Szuberski przyznał, że: Nowe inwestycje poprawią i zabezpieczą potrzeby w zakresie dostaw wody i odprowadzania ścieków z naszych domostw. Dziękuję panu prezesowi i wszystkim pracownikom spółki oraz wykonawcy za wkład pracy i zaangażowanie w rozwój nowej infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w naszej gminie.

Podobne artykuły