Wybudują nowy most kolejowy w Obornikach?

Wybudują nowy most kolejowy w Obornikach?

OBORNIKI. PKP zadecydowała, że trasa kolejowa z Poznania do stacji Oborniki Wielkopolskie (duży dworzec) będzie miała dwa tory. Przygotowywany jest projekt tej inwestycji, podpisano właśnie tzw. studium wykonalności. Stanie się ono podstawą do starań o uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. W projekcie ujęte ma zostać wybudowanie nowego mostu przez Wartę oraz drugiego peronu na stacji Oborniki Miasto.
PKP spodziewa się zwiększenia liczby podróżnych na trasie z Poznania do Obornik, co związane jest ze skróceniem czasu przejazdu i zwiększeniem komfortu składów. Obecnie dwa tory kończą się przed mostem w Obornikach, na tak zwanym posterunku Oborniki Most. Ze wstępnych założeń wynika, że nie jest możliwe rozbudowanie obecnego mostu i najtańszym rozwiązaniem będzie wybudowanie nowego, drugiego mostu kolejowego, który będzie stał tuż obok starego.
Studium wykonalności dla budowy drugiego toru i mostu kolejowego między Oborniki Wielkopolskie Most a Oborniki Wielkopolskie ma być gotowe za kilka miesięcy. Będzie kosztować 400 tys zł. Unia Europejska może dać pieniądze na inwestycje najwcześniej w 2021 roku. Realnie mogłaby się ona rozpocząć w roku 2022.

Podobne artykuły