Siłownia street workout w Kowanówku

Siłownia street workout w Kowanówku

KOWANÓWKO. W IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” udało się uzyskać dofinansowanie dla wsi Kowanówko i to nie byle jakie, bo w kwocie 11 tys. zł.
Celem udziału w konkursie było pozyskanie środków na budowę siłowni street workout w nieco zaniedbanej części Kowanówka, nieopodal byłej szkoły.
Street workout, jak sama nazwa wskazuje, to rodzaj treningu, który wykonuje się w zabudowie przestrzeni miejskiej (ale i wiejskiej). System ten bazuje na wykorzystaniu masy ciała osoby trenującej, co jest podstawą treningu kalisteniki. Jest to forma treningowa, która możliwa jest do wykonania przez wszystkich, bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu. Chętni do ćwiczeń „na drążkach” jeździli dotąd do Szamotuł i dalej, aż sołtys Karina Wojdanowicz i rada sołecka wpadli na pomysł połączenia zaniedbanej działki z możliwością wybudowania siłowni street workout, służącej budowie formy, ale i „rozładowaniu nadmiaru energii” młodych ludzi.
Jednym z elementów konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” był projekt pt. „Kowanówko na zdrowo i sportowo”, który ma aktywizować mieszkańców wsi, stworzyć miejsce do integracji oraz poprawić jakość życia, poprzez utworzenie przestrzeni do uprawiania aktywności ruchowej. Projekt okazał się nowatorski, z uwagi na fakt, że w gminie Oborniki jest tylko jeden obiekt tego typu. Budowa urządzeń street workout będzie pomocna w zagospodarowaniu przestrzeni publicznej, co także nie pozostaje bez znaczenia.
Planowany termin zakończenia realizacji projektu to koniec bieżącego roku, a całkowity koszt budowy szacowany jest na ok. 55 tys, zł., z czego 11 tys. zł pochodzi z budżetu województwa wielkopolskiego.

Podobne artykuły