Brass Band zdobył w Czechach  aż dwie nagrody

Brass Band zdobył w Czechach aż dwie nagrody

OBORNIKI, ČESKÁ KAMENICE. Obornickiego Brass Bandu przedstawiać nie trzeba, bowiem muzycy grają w tym składzie od dawna i jest to czas ich częstych sukcesów. Ostatni z nich odnieśli podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w domu kultury gminy Česká Kamenice. W tegorocznym widowisku udział wzięło około 30 big bandów z kilku krajów. A oprócz big-bandów wystąpiły też orkiestry dęte i zespoły mażoretek. Podczas czterodniowego festiwalu wystąpiło ponad 1000 uczestników, w tym obornicki Brass Band.
Instrumentaliści z Obornik wzięli udział w konkursie big-bandów w kategorii powyżej 25 lat, konkurując z podobnymi zespołami z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski. – Na festiwal jechaliśmy bardziej w celu zdobycia nowego doświadczenia oraz kontaktów, a mniej z nastawieniem na rywalizację, bowiem z tego co wiem, to byliśmy jednym z nielicznych zespołów składających się głównie z muzyków amatorów – stwierdził Łukasz Strzępka, dodając: Mimo wszystko udało się nam uzyskać pierwsze miejsce i nagrodę za najlepsze aranżacje dla naszego dyrygenta Tomasza Kaniewskiego.
Zespól zdobył też drugą nagrodę Stribrne Pasmo, (czytaj srebrny medal).Warto podkreślić, że Tomasz Kaniewski był najmłodszym dyrygentem wśród biorących udział w koncercie. Po gorącym przyjęciu, dobrych recenzjach i aż dwóch nagrodach Brass Band Oborniki ma zamiar wystąpić w Czechach także w przyszłym roku.

Podobne artykuły