Pytlak VIII w Ostendzie

OBORNIKI, OSTENDE. Oborniczanin Dariusz Pytlak uplasował się na VIII miejscu spośród 380 uczestników Pucharu Świata w parakolarstwie w belgijskiej Ostendzie. Polska reprezentacja zdobyła w Belgii w sumie 4 medale: 2 złote i 2 brązowe. Start w zawodach Dariuszowi Pytlakowi umożliwiła firma GU Polska, która była jednym ze sponsorów wyprawy cyklisty. Sport ma kluczowe znaczenie dla kondycji i samopoczucia nie w pełni sprawnych. Dlatego GU Polska od lat kładzie nacisk na promocję aktywnego stylu życia, umożliwiając sportowcom, takim jak Dariusz Pytlak osiągnięcie wyznaczonych celów. Puchar Świata okazał się dla obornickiego sportowca dużym sukcesem. Członek OTC (Obornickiego Towarzystwa Cyklistów) i Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START Bielsko-Biała zajął XIV miejsce w jeździe indywidualnej na czas, a ze startu wspólnego w protokole sędziowskim został sklasyfikowany na VIII miejscu. To doskonały wynik zważywszy, że w belgijskiej Ostende brało udział aż 380 zawodników z całego świata.