Kobiety pijące i agresywne

GMINA OBORNIKI. Jeżeli byliśmy latami przyzwyczajeni do tego, że piją głównie mężczyźni, to pora się zacząć przyzwyczajać do pijących i to ponad miarę kobiet.
Do jednej z obornickich szkół przyszła niedawno matka odebrać po lekcjach swoje dziecko.
Nauczycielka zauważyła, że od matki czuć alkohol. Powiadomiła o tym dyrektor szkoły, a ta zapytała matkę wprost, czy jest ona pod wpływem alkoholu. Matka zapewniła, że owszem wypiła, ale jedno piwko do śniadania. Gdy przybyła wezwana wcześniej policja okazało się, że matka ma w organizmie… 2,25 promila alkoholu i nie może w takim stanie sprawować opieki nad dzieckiem.
Dziecko trafiło pod opiekę swej ciotki, a matka dopytywała, czy nie straci nad córką na stałe opieki i co się z tym wiąże 500 złotych każdego miesiąca.
Stanowczość pedagogów pochwalił przybyły na interwencję policjant, mniej chwalił niezrozumiałe decyzje sądów. Swego czasu policjant interweniował wezwany w sprawie pobitego dziecka.
Uczennica była cała sina i miała wyraźne wybroczyny. Pytana o to, kto to zrobił przyznała, że biła ją mama. Dziecko natychmiast trafiło do interwencyjnej rodziny zastępczej. Cztery dni potem sąd orzekł, że dziewczynka wraca pod opiekę babci mieszkającej w tym samym domu co matka, czyli dokładnie w to samo środowisko.

Podobne artykuły