Kolejne zwycięstwo w konkursie fotograficznym

KOWANÓWKO, WIELICZKA. Zespół Szkół w Kowanówku to szkoła, w której uczniowie mogą realizować swoje pasje bez większych ograniczeń. Dlatego uczniowie uczęszczający do klasa 2Pb: Dominika Buda, Jagoda Adamik, Kacper Sierzchuła, Dawid Kaczmarek, Arkadiusz Kukla, Jakub Banaszak oraz Mateusz Frąckowiak postanowili, że wezmą udział w konkursie fotograficznym pt.: „Uroki naszej okolicy”. Organizowany jest on przez Zespół Szkół w Wieliczce. W kwietniu wzięli udział w plenerze fotograficznym, podczas których wykonali interesujące fotografie. Plenerem były najciekawsze miejsca Rogoźna. Po wykonaniu zdjęć, wybrali dziesięć najlepszych fotografii, które umieścili w przygotowanym przez siebie albumie, a potem wysłali go do Zespołu Szkół w Wieliczce.
Po pewnym czasie otrzymali zaproszenie do Wieliczki na galę ogłoszenia wyników. Pojechali na nią dzień wcześniej, zwiedzając przy okazji Kraków. Obejrzeli niektóre atrakcje miasta takie jak m.in.: Wawel, Kopiec Kościuszki, Rynek Starego Miasta i jego zabytki. Następnego dnia pojechali do Wieliczki, by wysłuchać ogłoszenia wyników. W czasie uroczystej gali obejrzeli zapierający wdech w piersiach pokaz sztuczek magicznych, po których nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników. Okazało się, że praca uczniów z Zespołu Szkół w Kowanówku z klasy 2Pb zdobyła I miejsce!
Jest to olbrzymi sukces, chociaż warto przypomnieć, że trzy lata wcześniej też zdobyli pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym za album o Obornikach. Podczas ogłaszania wyników dowiedzieli się, że jury konkursowe nie miało żadnych wątpliwości co do jakości ich prac. W nagrodę otrzymali cenne upominki oraz po raz pierwszy w historii finału zjechali do kopalni soli w Wieliczce – Pobyt w niej dostarczył uczniom wielu wrażeń i był równie atrakcyjnych jak nagrody. Udział w konkursie dał wszystkim dużo satysfakcji i uzmysłowił, że zaangażowanie i dobrze wykonana praca może przynieść sukces – powiedział po powrocie opiekun merytoryczny utalentowanych uczniów Maciej Pawlak.
Watro też na koniec dopisać, że przy okazji konkursu udało się zaprezentować najciekawsze miejsca Rogoźna w odległej Wieliczce, co jest z cała pewnością wartością dodaną.

Podobne artykuły