Rondo już drożne, a korków mniej

Rondo już drożne, a korków mniej

OBORNIKI. W miniony czwartek można było niemal usłyszeć westchnienie i usłyszeć okrzyk radości kierowców, bo zakończono na rondzie turbinowym ruch wahadłowy.
Drogowcy ułożyli asfalt i udrożnili swobodny przejazd przez rondo. Prace z układaniem asfaltu przeniesiono zaraz potem na odcinek pomiędzy rondami, więc i ta część drogi jest gotowa do jazdy. Udrożnienie przejazdu przez rondo oraz przejazdu przez ulicę Kowanowską znacznie zmniejszyło korki w całym mieście, choć nadal nie ma skrętu z Kowanowskiej w kierunku północnym i od strony południowej w Kowanowską.
Jednocześnie w minionym tygodniu pomalowano większość betonowych ekranów tłumiących hałas i to na trzy odcienie koloru zielonego. Tym samym stały się one mniej przygnebiające, choć nadal są betonowe.
Dobiegają końca prace przy budowie wiaduktu nad drogą między rondami. Jest już ułożona nawierzchnia i to nie tylko na samym wiadukcie, ale i na płytach dojazdowych do wiaduktu. Betonowe płyty zostały obsypane ziemią, dzięki czemu na skarpy porośnie trawa. Są też gotowe chodniki. Chodnik od strony jedenastki został dodatkowo poszerzony o drogę rowerową. Wykonano zjazdy dla rowerów zmierzających w stronę Łazienek, są tam murki oporowe i ścieżki. Kolejnym etapem będzie montaż barierek na wiadukcie zwanym Kaponierą i ustawianie tam latarni, a potem połączenie całości asfaltem z ulicą Staszica.
Przy moście nad Wełną trwają prace końcowe, więc termin oddania całej trasy pod jesień wciąż wydaje się bardzo realny.

Podobne artykuły