Dni Ryczywołu w pełnym słońcu

Dni Ryczywołu w pełnym słońcu

RYCZYWÓŁ. Tegorocznym Dniom Ryczywołu towarzyszyła cały czas piękna pogoda. W sobotę trwały zmagania sportowe, w niedziele odbywały się koncerty.
Przez cały czas nie brakowało emocji, a ich zenitem był tradycyjny Turniej Wsi. Nikt się nie oszczędzał, dlatego wyniki zwycięzców różniły się od siebie zaledwie jednym punktem. Walczyli tak zaciekle i równo, że zapowiadała się dogrywka. Byłem na to przygotowany technicznie, bo miał to być turniej „rzutu torbą wójta”. Ostatecznie okazało się, że torba może zostać w samochodzie, bo zwycięzca został wyłoniony w normalnych zmaganiach – zwierzył się nam wójt Henryk Szrama.
Wszyscy byli wspaniali, a zwycięzcą okazał się ostatecznie zespół sołectwa Skrzetusz, wyprzedzając nieznacznie Ninino oraz lądujący na miejscu III Ryczywół.
Zwieńczeniem soboty była zabawa pod gwiazdami. W niedzielę za to z ogromną przyjemnością i z nie mniejszym zainteresowaniem przyjęto występ obornickich tancerek ze szkoły Iwony Markiewicz. Nie mniej udany był koncert obornickiej grupy Tacy Sami, stworzonej i prowadzonej przez Lecha Farona. Tym razem koncert miał oblicze zespołu ABBA, a częste i głośne brawa dowodziły, iż ten klimat wciąż się podoba, trafiającc do publiki w doskonałym stylu. Nie był to jedyny powrót do dawnych brzmień, bo po ABBie można było wysłuchać Bitelsów. Zespół Sun Flower Orchestra zagrał „Covery starej ery”, zdobywając wielki aplauz licznie przybyłych na plac 1 Maja ryczywolan. Zaraz po koncercie nagrodzono zwycięzców Turnieju Wsi, a potem wystąpił zespół VOX, tak soczysty jak za dawnych lat.
Na płycie placu stanęły stragany i namioty ryczywolskich Kół Gospodyń Wiejskich, a nowością było to, nie przybyło żadne z wielu lokalnych stowarzyszeń. Wśród zebranych krążył klaun, a dzieci bawiły się na wielkich dmuchańcach. Nie brakowało lokalnych przysmaków, wśród których prym wiódł jak zwykle lokalny ryczywolski hot-wołek serwowany przez samą sołtys Ewę Knopczyk. Byli też goście specjalni w osobach starosty powiatu Zofii Koteckiej i jej zastępcy Waldemara Cyranka. Pani Zofia i pan Waldemar zgodnie przyznali, że spędzenie niedzieli wśród bawiących się ryczywolan sprawiło im ogromną przyjemność.
Tegoroczne Dni Ryczywołu zapisały się w annałach gminy jako nadzwyczaj udane.

Podobne artykuły