Młodzicy Sparty z pucharem Polski

Młodzicy Sparty z pucharem Polski

OBORNIKI. W piątek i sobotę w hali Obornickiego Centrum Sportu odbył się finał pucharu Polski młodzików w piłce ręcznej. Turniej ten był uwieńczeniem całorocznych zmagań tej kategorii wiekowej. Rozgrywki zaczęły się od eliminacji wojewódzkich a w późniejszym etapie poprzez turnieje na poziomie rozgrywek centralnych zakończyły się finałem z udziałem czterech najlepszych drużyn. W gronie tym znalazły się PGE VIVE Kielce, SKF Wisła Płock, SKS Kusy Kraków i SKF KPR Sparta Oborniki.
Młodzi spartanie prowadzeni przez Marka Arciszewskiego, Jana Okpisza i Tomasza Witaszaka od początku rozgrywek prezentowali duże aspiracje ,aby zajść w tych rozgrywkach aż do finału. W piątkowym meczu, którego stawką był awans do ścisłego finału i grę o złoty medal wysoko zwyciężyli zespół Wisły Płock 23:13. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył niewątpliwie Oskar Miler, który zamurował bramkę i został wybrany MVP meczu.
Po dużych emocjach jakie w meczu o złoty medal towarzyszyły kibicom, którzy szczelnie wypełnili obornicką halę, oborniczanie wywalczyli złoty medal, pokonując SKS Kusy Kraków 28:25. Wyrównana gra całego zespołu i odporność psychiczna w końcowych minutach przyniosła efekt. Wyróżnienie w tym meczu nagrodą MVP obdarowany został Maciej Konieczny. W meczu o brązowy medal zespół PGE VIVE Kielce pokonał SKF Wisłę Płock 22:21.
Złoty medal i puchar Polski młodzików zdobyli: Spychała Jakub, Szymanek Jakub, Kiedrowski Maksymilian, Ratajski Kacper, Kramm Gabriel, Włodarczyk Konrad, Miler Oskar, Nowaczyk Oskar, Mysiak Dawid, Pruszkowski Bartosz, Posłuszny Paweł, Kuta Jakub, Czaprański Jan, Konieczny Maciej, Łesyk Maciej, Bogielczyk Mateusz, Majkowski Maciej, Gryziński Kacper, Kopaniarz Dominik; trenerzy Marek Arciszewski, Jan Okpisz i Tomasz Witaszak.

Podobne artykuły