Recydywista znów za kratami i już raczej na dłużej

Recydywista znów za kratami i już raczej na dłużej

GMINA POŁAJEWO. W ręce czarnkowskich kryminalnych wpadł 25-letni mieszkaniec Połajewa. Jego ostatnim wyczynem było włamanie do sklepu i uszkodzenie drzwi wejściowych do jednego z lokali.
25-latek prowadził bujne życie rozrywkowo-przygodowe i już wcześniej był zatrzymywany za tego typu przestępstwa. Łącznie usłyszał aż 17 zarzutów, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Do zatrzymania 25-latka doszło w nocy z 25 na 26 maja br. na terenie Połajewa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw włamał się do jednego ze sklepów, z którego ukradł papierosy oraz alkohol, natomiast po niespełna godzinie udał się do innego lokalu, gdzie uszkodził drzwi wejściowe, choć nie dostał się do wnętrza lokalu.
Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 2 tys. złotych. Po tych wyczynach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a do opisanych zdarzeń doszło w warunkach recydywy, co nie pozostanie bez wpływu na spodziewany wyrok.
O wyroku można mówić z dużą dozą prawdopodobieństwa, bowiem z zebranych przez śledczych materiałów dowodowych wynika, że 25-latek jedynie od marca tego roku do chwili zatrzymania ma na swoim koncie 17 przestępstw. Są to w większości włamania, kradzieże oraz uszkodzenia mienia. Podejrzany swoją przestępczą działalnością wyrządził straty i szkody o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Podobnych czynów dokonywał już wcześniej, skutkiem czego w więzieniu spędził w swym życiu prawie trzy lata.
Na wniosek policji i prokuratury rejonowej w Trzciance sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 25-latka na trzy miesiące i można być prawie pewnym, że szybko zza kratek nie wyjdzie.

Podobne artykuły