Nowy ratowniczy sezon otwarty

ROGOŹNO. W sobotnie popołudnie na terenie stanicy WOPR w Rogoźnie odbyło się uroczyste otwarcie sezonu ratowniczego 2019.
Uroczystość rozpoczął prezes Mariusz Szymański, który podsumował miniony rok działalności WOPR. Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego roku było otrzymanie aktu własności działek, na których znajduje się stanica i przepompownia. Obecnie oddział WOPR liczy blisko 80 członków, w tym ponad 40 ze stopniami ratowniczymi i patentami żeglarza jachtowego, sternika motorowego oraz kilku płetwonurków. Na stanie stanicy są zacumowane łodzie wiosłowe typu Mazurek, czy Cyranek i Perkoz oraz pięć łodzi motorowych. Dwie typu Cameo z silnikiem zaburtowym Tahatsu, jedna typu Malibu z silnikiem stacjonarnym Fiat, łódź Texas 430 z silnikiem Yamaha 50 oraz łódź typu RIB z silnikiem 85 km. Zwieńczeniem starań członków rogozińskiego WOPR-u był zakup w roku bieżącym nowej łodzi ratunkowej RIB z silnikiem Yamaha 50. Ratownicy wyremontowali także łódź, która ma służyć mieszkańcom gminy oraz gościom ośrodka Za Jeziorem podczas wycieczkowych rejsów po Jeziorze Rogoźno. „Rogoźniankę”, bo tak nazwano łódź zaprezentowano i poświęcono podczas uroczystości.
Na koniec prezes podziękował władzom samorządowym gminy, władzom wojewódzkim WOPR, stowarzyszeniom i organizacjom, z którymi współpracuje oraz sponsorom, wręczając im pamiątkowe dyplomy. Słowa podziękowań skierował także w stronę członków i ratowników oddziału miejsko-powiatowego WOPR za bezinteresowne zaangażowanie na rzecz ratownictwa wodnego. Okolicznościowe dyplomy wręczono najmłodszym WOPR-owcom, doceniając ich pomoc i wsparcie działalności WOPR.
Pod koniec podniesiono banderę i złożono meldunek o gotowości ratowników do sezonu w roku bieżącym. Zwieńczeniem tej części uroczystości było oficjalne otwarcie sezonu ratownictwa wodnego 2019 przez Romana Szuberskiego. Uroczystość zakończyła wspólna biesiada przy kawie i okolicznościowym torcie.

Podobne artykuły