Oborniczanie w Obornikach

Oborniczanie w Obornikach

OBORNIKI, OBORNIKI ŚLĄSKIE. Delegacja gminy Oborniki uczestniczyła w kolejnych XIII dniach Obornik Śląskich. Wizycie towarzyszyła nie tylko piękna pogoda, ale i ogromna życzliwość ze strony samorządu i mieszkańców Obornik Śląskich. Obornicką delegację, z Tomaszem Szramą na czele, powitał burmistrz Arkadiusz Poprawa wraz z zastępcą Henrykiem Cymermanem i kierownikiem wydziału organizacyjnego Haliną Adamczyk. Cała delegacja obornickich samorządowców uczestniczyła w uroczystym przemarszu na miejsce uroczystości, gdzie burmistrz Tomasz Szrama powitał uczestników obchodów święta miasta, przekazując im pozdrowienia z zaprzyjaźnionych Obornik i zapewnienie o życzliwości oborniczan wobec oborniczan śląskich.
Wraz z kolegą burmistrzem Arkadiuszem Poprawą wręczył statuetki i dyplomy piłkarzom ręcznym teamu Bór Oborniki Śl., gratulując im przy tym sukcesu wejścia do pierwszej ligi po licznych zwycięstwach w lidze drugiej, gdzie pogromili także naszych obornickich piłkarzy.
Prócz tych oficjalnych spotkań delegacji z Obornik był też na czas na spotkania studyjne, w tym w nowo wyremontowanym domu kultury.
Jeżeli dotąd burmistrz Tomasz Szrama oraz przewodniczący komisji oświaty i spraw społecznych rady miejskiej Obornik Jarosław Paulus nie mieli cienia wątpliwości o potrzebie wybudowania nowego domu kultury na gruzach obecnego, to po tej wizycie pojawiły się poważne wątpliwości. Budować nowy czy remontować obecny?
Dom Kultury w Obornikach Śląskich prężnie prowadzony od wielu lat przez Halinę Muszak posiada salę widowiskową o wymiarach niemal identycznych jak obornicka i podobny układ. Tam udało się zapewnić widowni doskonałe warunki uczestnictwa w imprezach oraz dostosować zaplecze do potrzeb tego rodzaju obiektu. Towarzyszący delegacji, z ramienia sołtysów ziemi obornickiej, Mariusz Kozłowski z Bogdanowa, będący z wykształcenia muzykiem pochwalił akustykę sali i rozwiązania techniczne.
Na koniec wizyty oborniczanie z jednych i drugich Obornik uczestniczyli w koncercie Krzysztofa Cugowskiego, doskonale przygotowanym i niemniej doskonale zagranym. Utwory lidera Budki Suflera nie straciły nic ze swojej dawnej świeżości, a Tomasz Szrama obiecał zaproponować organizatorom przyszłych Dni Obornik udział w nich Krzysztofa Cugowskiego, który jeszcze w Obornikach nad Wartą nie gościł. Delegację żegnał w imieniu wodniaków z Obornik Śląskich Marian Kowalczyk, dziękując za zaproszenie ich wraz z władzami samorządowymi na czerwcowe Dni Obornik.

Podobne artykuły