Dyrektor Ludzkowska ma plan

Dyrektor Ludzkowska ma plan

OBORNIKI. Niedawno informowaliśmy o problemach z pozyskaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia kontraktu na oddział opieki paliatywnej w obornickim szpitalu.
Wobec niechęci ze strony kierującej wojewódzkim NZF Agnieszki Pachciarz wydawało się, że taki oddział nie powstanie. Tymczasem dyrektor obornickiego SP ZOZ Małgorzata Ludzkowska postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce i znaleźć alternatywną, ale i skuteczniejszą drogę do zdobycia kontraktu.
Znana z niespożytej energii dyrektor Ludzkowska wystąpiła już o opinię do wojewódzkiego konsultanta medycznego z zakresu opieki paliatywnej. Jest po rozmowach i z szansą na opinię w pełni pozytywną. Mając taką opinię, chce wystąpić do szefa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Jacyny, licząc na pozyskanie za jego wskazaniem tak oczekiwanego kontraktu.
Pomyślność tego działania zagwarantowałoby pacjentom z ziemi obornickiej znacznie ułatwiony dostęp do opieki po chorobach nowotworowych, a szpitalowi dałoby finansowanie wybudowanego, choć wciąż nieczynnego oddziału.
Dyrektor Małgorzata Ludzkowska z zasady „nie odpuszcza”, warto więc za jej plan trzymać kciuki, by czekanie na opiekę paliatywną przestało być wreszcie przysłowiowym czekaniem na Godota.

Podobne artykuły