Festyn dla Gracjana

OBORNIKI. 14 czerwca w godz. 15-19 w ogrodzie przedszkolnym przy ul. Młyńskiej 2B odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Gracjana.
Gracjan Styperek ma 39 lat, jest ojcem dwóch córek. Na początku roku życie jego rodziny zawaliło się po tym, jak lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór żołądka. Natychmiastowe działanie lekarzy i ogromne wsparcie ze strony najbliższych spowodowało, że już w lutym przeprowadzono szereg badań i zaaplikowano mu chemioterapię, która może zmniejszyć guz do takich rozmiarów, że będzie go można zoperować. Gracjan jest już po dwóch chemioterapiach, a przed nim kolejne. Niezbędne jest wsparcie szeregu specjalistów oraz wprowadzenie odpowiedniej diety. Rodzina stanęła jednak przed kolejnym problemem. Po chemioterapii Gracjan bardzo opadł z sił, co wyhamowało leczenie.
Gracjan się mimo wszystko nie poddaje, jest osobą towarzyską i empatyczną, z ogromnym sercem i gotowością niesienia pomocy potrzebującym. Wcześniej sam pomagał innym. Potrzebuje wielu zabiegów, drogich leków, specjalnej diety. To wszystko jest bardzo kosztowne, dlatego potrzebna jest pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Anna Lisek i Katarzyna Styperek zapraszają społeczność związaną z Zespołem Przedszkoli przy ul. Młyńskiej na festyn charytatywny na rzecz Gracjana. Zebrane tam pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji „Ludzki gest”. W godzinach od 15.00-19.00 odbędą się zabawy dla dzieci na poszczególnych stanowiskach.
W festynie weźmie udział Formoza Challenge, policjanci wraz z Pyrkiem i radiowozem, strażacy ze sprzętem i wozem strażackim – dołącza do nich druhowie z OSP Objezierze. Firma Obst zaprezentuje supernowoczesną karetkę pogotowia ratunkowego wraz ze sprzętem, będą zwierzęta, malowanie twarzy, kiełbaski z grilla, kiermasz ozdób ręcznych wykonanych przez nauczycieli kilku szkół oraz rodziców. Przewidziano również wiele innych atrakcji dla dzieci, nie zabraknie znanej gwiazdy scenicznej. Na zakończenie odbędzie się koncert oraz podsumowanie i przekazanie zebranych środków.
Każdy, kto przybędzie na festyn wspomoże Gracjana choćby i złotówką, wesprze jego dwie kochane córki i rodzinę, dla której życie i zdrowie jest najważniejsze na świecie. Pozostali mogą okazać pomoc Gracjanowi wpłatą na konto Stowarzyszenia Wspólnoty Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest” im. Jana Pawła II:5210 9013 9100 0000 0141 9153 35 z dopiskiem: POMOC DLA GRACJANA.

Podobne artykuły