Co zrobić ze starą halą?

RYCZYWÓŁ. Dawny budynek hali sportowej w Ryczywole jest przestarzały, ale technicznie wciąż sprawny. Trzeba go ocieplić i naprawić na nim dach, a potem zastanowić się nad jego wykorzystaniem. Na budkę z lodami się raczej nie nada, bo za duży i to właśnie ta jego wielkość stanowi tu problem.
– Halę chcieliśmy dać dla Centrum Integracji Społecznej, jakby biała szkoła nie została zagospodarowana przez spółkę gminną, a że nie zostanie, to zmieniamy zdanie – powiedział wójt Henryk Szrama i faktycznie zdanie zmienił. – Może wymienimy z kimś teren obok hali, porozmawiam jednak o tym z prezesem spółki gminnej, a potem zobaczę. Zastanawiał się nad jej przyszłością w oderwaniu od funkcji sportowych, dla których kiedyś przecież powstała. – Jest sporo do zrobienia, ale zobaczymy co tam zrobić i chyba odejdziemy od sportu, by nie robić konkurencji nowej hali.
Przy okazji przemyśleń na temat starej hali okazało się, że nie nadaje się ona także na.. świetlicę środowiskową. Tu moglibyśmy uruchomić wyobraźnię i wymienić jeszcze tysiąc funkcji, do których hala się nie nadaje, ale to każdy sam sobie dopowie. Według Henryka Szramy: Deficyt pomieszczeń jest wielki, więc coś się wymyśli. Wierzę w dofinansowanie w termomodernizację tego obiektu.
Skoro wójt ma wiarę w wymyślenie i dofinansowanie, to trzeba trzymać kciuki, by hala choć stara nadal była jara i komuś się na coś przydała.

Podobne artykuły