Promocja wódki Obornickiej

Promocja wódki Obornickiej

OBORNIKI. W miniony piątek w gościnnych progach Kawerny Pod Orłem odbyła się prezentacja wódki Obornickiej. Wyrób to znakomity, który powstał najpierw w głowie Patryka Białoskórskiego, prowadzącego przy ulicy Piłsudskiego 12 sklep o nazwie Świat Alkoholi, a potem stał się konkretnym produktem.
Patryk Białoskórski zwrócił się do uznanego producenta wódek z projektem wyprodukowania wyjątkowej Wódki Obornickiej, w wyjątkowej butelce, z etykietą informującą o Obornikach.
Piątkowa promocja była okazją spotkania z Piotrem Orwatem, przedstawicielem Toruńskich Wódek Gatunkowych, producentem wódki Obornickiej. Zapytaliśmy go o to, dlaczego wódka jest produkowana właśnie tam? Piotr Orwat odpowiedział bez namysłu: Bo produkujemy w Toruniu najlepsze wódki, tę na bazie najlepszego spirytusu ziemniaczanego, wytwarzanego podczas pięciokolumnowej destylacji i nagrodzonego jako najlepszy produkt europejski, w oparciu o wodę ze studni głębinowej sięgającej złóż z okresu kredy.
Trunek trafił do półlitrowych spłaszczonych butelek, zamykanych porcelanową krachlą. Młodszym czytelnikom spieszymy wyjaśnić, że krachla jest to zamknięcie korkiem z porcelany z kabłąkowym sprężynującym uchwytem, znanym niegdyś z zamykania butelek z oranżadą, czasem piwem, a obecnie coraz częściej wracającym w wielkim stylu. Na froncie butelki znajduje się barwna etykieta z napisem „Obornicka” i ryciną widoku na Oborniki pochodzącą z ponad 80-letniej widokówki. Nad etykietą wytłoczona jest w szkle data powstania wytwórni „1884”, a na odwrocie butelki podobnie tłoczony w szkle napis „Toruńskie Wódki Gatunkowe”.
Choć prezentacja wyrobu odbyła się w ubiegły piątek, to od paru dni można go znaleźć już na półkach sklepu Patryka Białoskórskiego oraz w Kawernie Pod Orłem, w cenie 36,99 złotych. Podajemy ową cenę nie bez kozery, bo trudno sobie wyobrazić w Obornikach lepszy prezent okolicznościowy jak lokalny trunek w ładnej butelce wielokrotnego użytku.
Patryk Białoskórski wraz z Pawłem Klose zaprosili na promocję „Obornickiej” władze gminy i powiatu. Burmistrz Tomasz Szrama przyjął zaproszenie po informacji, że będzie to produkt promujący Oborniki.
Po przybyciu i uniesieniu oszronionego kieliszka powiedział: Oborniki zawsze były znane w wyjątkowo udanych produktów. Obornickie meble, wędliny z obornickich zakładów mięsnych , wyroby z obornickich zakładów drobiarskich czy płyta obornicka promowały miasto i nie ma żadnego powodu, by go teraz nie promowała Obornicka wódka, tym bardziej, że jest to popularny produkt o doskonałej jakości.
Starosta Zofia Kotecka co prawda z degustacji nie skorzystała, jednak uwierzyła degustatorom, by promocję pochwalić. Bardzo mocno schłodzony trunek smakował przybyłym bez wyjątku, a jeżeli dodać do tego fantastyczne przystawki i przekąski oraz możliwość próbowania Obornickiej w patio Kawerny, zacisznej choć znajdującej się w samym centrum miasta, podczas zapadającego zmierzchu, to efekt można sobie wyobrazić.
Obok Obornickiej królowała pyszna kawa pochodząca z niszowych, niewielkich palarni, z której Kawerna słynie. To obraz już całkiem kompletny. W tych wyjątkowych okolicznościach toczyły się rozmowy, dyskusje i wymieniano opinie, nie tylko o Obornickiej, ale i o Obornikach, oborniczanach i to w samych miłych słowach.

Podobne artykuły