W Pruścach wiata, droga i mural

W Pruścach wiata, droga i mural

PRUŚCE. Stowarzyszenie „Do Przodu” działa w gminie Rogożno dopiero cztery lata a efekty tego działania są widoczne coraz częściej. W ubiegłym tygodniu została otwarta w Pruściach Podczas otwarcia wiaty rekreacyjnej w Pruścach. Zadanie to realizowane staraniem Stowarzyszenia w ramach grantu z LGD „Dolina Wełny” Z tego źródła udało się pozyskać 18.800 złotych. Prócz wiaty zostały zakupione zestawy biesiadne oraz kosze na śmieci. Podczas otwarcia nie mogło zabraknąć prezesa i spirytus movens Stowarzyszenia Łukasza Zaranka, czy zasłużonego sołtysa Henryka Karasia. Przybył też prezes LGD Dolina Wełny Janusz Woźniak o władzach gminy nie wspominając.
Wiata bardzo się przyda na imprezy, spotkania, eventy i wszelkiego rodzaju uroczystości. Na ścianie lokalnej szkoły powstaje mural będący częścią projektu „Historia farbami malowana „, który finansuje Fundacja Santander Bank Polska. Mural będzie nie tylko ozdobą ale i nauką. Okazją jego tworzenia jest 130 lecie Szkoła Podstawowej im Jana Pawła II w Pruścach. Realizuje go Monika Kokocińska. – Efekt końcowy ma być oszałamiający – zapewnia Łukasz Zaranek.
Stowarzyszenie Łukasza Zaranka stara się też o grant na budowę siłowni zewnętrznej wraz elementami małej architektury. Ma ona stanąć jeszcze w tym roku. To ciągle nie koniec tego co Pruścom przybywa.
Niebawem zupełnie zmieni się droga gminna z Pasieki do Prusiec. To zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Budowlano – Drogowe Szymona Włodarczyka z Cieśli a koszt dogi oscyluje w okolicach 460 tysięcy.

Podobne artykuły