Pijana matka wiozła dwoje małych dzieci

OBJEZIERZE. W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze z Obornik, podczas patrolowania miejscowości Objezierze, zauważyli samochód marki Fiat, którego kierowca zachowywał się dziwnie i jadąc niezbyt płynnie pozwalał się domyślać swojej nietrzeźwości.
Policjanci zatrzymali auto do kontroli i jak się okazało za kierownicą Fiata siedziała 28-letnia mieszkanka gminy Oborniki, a jej stan wskazywał na tak zwane spożycie, bowiem kontrolujący bez trudu wyczuli woń alkoholu.
Na miejscu pasażera siedziała znajoma pijanej kobiety, a na tylnej kanapie auta znajdowało się dwoje dzieci – 3-letnia córa oraz 6-letni syn.
– Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało u kierującej ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje sierż. Izabela Leśnik z policji w Obornikach.
Kobiecie za jazdę w stanie nietrzeźwości, z trzema promilami we krwi i dwojgiem dzieci na tylnej kanapie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Ponadto jej nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd rodzinny, który orzeknie, czy kobieta nadaje się do sprawowania opieki nad dziećmi.
Jej skrajna nieodpowiedzialność naraziła wszak dzieci na niebezpieczeństwo, podobnie jak i innych użytkowników drogi. Nieodpowiedzialnym wydaje się być także postawa jej pasażerki, która nie reagowała jadąc z pijaną kierującą.

Podobne artykuły