Most zastępczy czynny, ustawiają konstrukcje ekranów

Most zastępczy czynny, ustawiają konstrukcje ekranów

OBORNIKI. Na obornickich placach budów niemal co dnia widać zmiany. Na rondzie w ciągu drogi krajowej ustawiono już wszystkie oporniki i trwa wiązanie betonu przed wypełnianiem przestrzeni między nimi tłuczniem koniecznym dla utwardzenia nawierzchni drogi. Zupełnie inna ekipa zakończyła ustawianie po stronie wschodniej i umacnianie betonem konstrukcji przyszłych ekranów akustycznych. W przyszłym tygodniu podobne konstrukcje staną po drugiej stronie jezdni. To zadanie wykonywane jest na zlecenie władz gminy Oborniki, która prócz ekranów wybuduje też drogi rowerowe oraz zleci ustawienie oświetlenia.
Rondo w ciągu drogi wojewódzkiej po drugiej stronie obwodnicy na Wałcz zostało już po raz drugi otwarte dla ruchu w obydwie strony, co spowodowało brak korków związanych z ruchem wahadłowym. Tam też ustawiono konstrukcje przyszłych ekranów akustycznych.
Prace przy moście nad Wełną są na ukończeniu, a drogowcy przenieśli się bliżej podpór mostu od strony Łazienek.
W czasie wiązania betonu na nawierzchni przyszłego wiaduktu kaponiera, została wykonana betonowa ściana oporowa zaczynająca się przed wiaduktem od strony wschodniej, a sięgająca do wylotu ulicy Żwirki.
Od wtorku 23 kwietnia drożny jest przejazd mostem zastępczym nad Wartą. Zdaniem wielu kierowców jedzie się tamtędy nie gorzej niż dawnym mostem. Tymczasem drogowcy, nie czekając, rozpoczęli już rozbiórkę nawierzchni dotychczasowego mostu. Potem pojawi się tam nowa nawierzchnia i pełna infrastruktura. Te praca potrwają do końca bieżącego roku.

Podobne artykuły