Trzeci weekend

Trzeci weekend

OBORNIKI. Do III już Weekendu seniorów jeszcze daleko, ale organizatorzy już przygotowują jego program. Impreza odbędzie się w połowie września, a jej baza ma być Obornicki Ośrodek Kultury. Powstała grupa organizacyjna i rozpisuje zadania oraz wyznacza osoby. Planowane są nawet takie szczegóły jak menu poczęstunku. Już wiadomo, że będzie tradycyjna pajda chleba ze smalcem i ogórek, będzie też domowy bigos. Wystąpi Poetycki Wędrowiec, a dyrektor Adam Krasicki namawia też do wspólnego śpiewania a`la karaoke, z tekstem wyświetlanym na ścianie lub ze śpiewnikiem w dłoni.
W finale ma zagrać 75 letnia Wirginia Szmyt, znana lepiej jako DJ Wika, znana polska działaczka na rzecz trzeciego wieku. Pani Wirginia jest osobą bardzo zajętą, nie potwierdziła co prawda występu nad Wartą, ale rozmowy w sprawie jej przyjazdu do Obornik już intensywnie trwają.
Jest już zabukowany Dixi Company. Ich standardy jazzowe, czy swingowanie, są obornickim seniorom szczególnie bliskie, bo już kiedyś się przy ich muzyce bawili i chwalili. Krzysztof Sroka zaproponował wplecenie do programu weekendu elementów 680 rocznicy miasta. – Można oprzeć się na tym w czasie piątkowego przemarszu. Postaramy się też o różne punkty informacyjne, choć ważna jest dla nich frekwencja, a ta ostatnio była raczej niewystarczającą. Edward Mączyński obiecał sprowadzić na weekend firmy zajmujące się propagowaniem, informowaniem i sprzedażą ziół oraz leków ziołowych. Inna propozycją były warsztaty i plenery fotograficzne. Czesław Karolczak namawiał, by był kącik informacji o grzybach, bo to sezon, a przewodniczący Młodzieżowej Rady Obornik Mateusz Węglewski obiecał międzypokoleniowe wsparcie i zadeklarował wszelką pomoc.

Podobne artykuły