Dwa dni i 90 mandatów

Dwa dni i 90 mandatów

OBORNIKI. Oborniccy policjanci kolejny raz uruchomili na skrzyżowaniu ulic Kopernika, 11 Listopada Mobilne Centrum Monitoringu. Sprawdzali za pomocą mobilnych kamer jak kierowcy zachowują się w rejonach skrzyżowania ulic Kopernika i 11 Listopada.
W ciągu dwóch dni działań policjanci ujawnili łącznie 90 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierujących. Powyższe wykroczenia zostały popełnione głównie przez kierowców spoza terenu powiatu obornickiego. Jak pokazują statystyki, kierujący z terenu obornickiego powiatu mają większą świadomość z przestrzegania przepisów ruchu drogowego z centrum, co za tym idzie zmniejsza się liczba osób ukaranych z terenu naszego powiatu.
Przeprowadzone działania były odpowiedzią na apel radnego powiatu Wiesława Bartkowiaka, który prosił o objęcie tego miejsca szczególną opieką.
Policjanci starali się uświadamiać wszystkich użytkowników dróg, zarówno pieszych jak i kierujących, jak ogromne znaczenie ma zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowań oraz wyznaczonych przejść dla pieszych i przechodzenia przez jezdnię. Jak poważne konsekwencje prawne oraz społeczne wiążą się z popełnieniem pozornie niewielkiego błędu podczas poruszania się po drodze dla wszystkich użytkowników dróg. Chwila nieuwagi czy pośpiech może doprowadzić w konsekwencji do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, które może kosztować zdrowie, a czasem niestety życie uczestnika tego zdarzenia.
Policjanci będą takie działania prowadzić cyklicznie.

Podobne artykuły