Kiepska passa Sparty trwa

MUROWANA GOŚLINA, OBORNIKI. Piłkarze nożni Sparty Oborniki walczący o awans do IV ligi kolejny raz doznali na wyjeździe porażki. Tym razem podopieczni Sławomira Dyzerta musieli uznać wyższość Concordii Murowana Goślina, której trenerem jest znany w Obornikach Radosław Wrzesiński. Spotkanie rozpoczęło się nawet dobrze dla oborniczan, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i potrafili wymienić kilka celnych podań. Niestety taki stan rzeczy utrzymywał się tylko do 8 minuty meczu. Po długim przerzucie piłki za plecy obrońców Sparty najszybciej do niej dobiegł napastnik Concordii i pokonał Jacka Wosickiego.
Szybko strzelona bramka zdeterminowała dalszy przebieg meczu. Gospodarze prowadząc 1:0 grali mądrze w obronie, a Sparta w swoich atakach była wręcz bezradna. W 38 minucie meczu Łukasz Zenger przeprowadził dobrą akcję prawą stroną boiska i zagrał piłkę wzdłuż bramki, jednak ani Marcin Kaźmierczak, ani Dominik Kowalik nie potrafili umieścić jej w bramce. To co nie udało się Sparcie, udało się drużynie z Murowanej Gośliny. W 40 minucie meczu niemal była kopia akcji z 8 minuty spotkania. Ponownie długa piłka kopnięta za plecy obrońców Sparty i Jacek Wosicki po raz drugi zmuszony został wyciągnąć piłkę z siatki, a oborniczanie przegrywali już 2:0.
Po zmianie stron, obraz gry się nie zmienił, Sparta ospale wymieniała piłki w środku pola, a gospodarze spokojnie bronili dwubramkowej przewagi. W 52 minucie meczu Concordia zdobyła trzecią bramkę. Ponownie długa piłka wrzucona zza pleców obrońców z Obornik i ponownie bramkarz Sparty pokonany niemal w identyczny sposób jak dwukrotnie wcześniej.
Dopiero w 70 minucie meczu Sparta mogła zdobyć swoją pierwszą bramkę, jednak po strzale Bartosza Cyranka, obrońca gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej. W 78 minucie ponownie zapisał się w protokole Bartosz Cyranek, tym razem pokonując skutecznie bramkarza Concordii. Do końca meczu ani wynik, ani przebieg gry się nie zmienił. Sparta, która walczy o awans do IV ligi, przegrała swój drugi mecz tej wiosny, a już w sobotę oborniczanie zagrają z liderem Wełną Skoki. Jeżeli podopieczni Sławomira Dyzerta chcą liczyć się w walce o awans, muszą to spotkanie wygrać. Czy tak się stanie, dziś trudno powiedzieć.
Skład Sparty: Wosicki – Jankowski, Nowak Schoen, Trębacz (68 min Kęsy), Cyranek, Zenger, Michałowski, Kosmowski (62 min Bukowski), Kowalik (62 min Kołakowski), Kaźmierczak (78 min Woźniak).