Dlaczego powstała zatoczka?

Dlaczego powstała zatoczka?

OBORNIKI. Pan Józef z ulicy Powstańców Wlkp. zapytał naszą redakcję: Dlaczego zabrano nam parking. Teraz będą stawać nam pod oknami autobusy, a na ławce w wiacie przystankowej będą siadać i hałasować „odłamy” społeczeństwa.
Sprawdziliśmy rzecz całą u źródeł i spieszymy z odpowiedzią.
Zatoczka powstała na wiosek mieszkańców dojeżdżających pociągiem, którzy obawiali się (niestety słusznie) spóźniania na pociąg, w czasie gdy wiozący ich na dworzec autobus utknie w korku na Powstańców Wlkp. Prosili o przystanek pośredni pomiędzy dworcem z Rynkiem.
Zatoczka przy Powstańców Wlkp.jest takim właśnie rozwiązaniem. Na pytanie dlaczego ma „aż” 50 metrów długości, Przemysław Mączyński z obornickiego magistratu wyjaśnił: Bo taką długość wyznaczają przepisy.
Na sugestię ustawienie wiaty bez ławeczki, dowiedzieliśmy się, że wiata z ławeczką stanowią komplet, którego nie można rozdzielić, bowiem ławeczka jest jego nierozłączną częścią stanowiąca element konstrukcji.
Pan Józef pytał też, gdzie mieszkańcy mają teraz parkować? Tu odpowiedź nasuwa się sama, na wygodnym miejskim parkingu przy Powstańców, oświetlonym i monitorowanym.

Podobne artykuły