Najlepsi matematycy w szkołach ponadgimnazjalnych

Najlepsi matematycy w szkołach ponadgimnazjalnych

OBORNIKI. W czwartek 4 kwietnia w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronowała mu starosta Zofia Kotecka, która ufundowała dla mistrzów i wicemistrzów cenne nagrody.
Na początku konkursu głos zabrał wicedyrektor obornickiego ogólniaka Marek Łapigrosz, który przywitał zgromadzonych w specjalnie przygotowanej sali, uczniów i ich opiekunów. Kilka minut po godzinie dziesiątej blisko trzydziestu najlepszych matematyków powiatu obornickiego przystąpiło do rozwiązywania niełatwych w tym roku zadań. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach albo podstawowej albo rozszerzonej.
Po dziewięćdziesięciu minutach zmagań młodzież skorzystała z przygotowanego w szkole poczęstunku współfinansowanego przez starostwo i gospodarzy. Następnie pod opieką Ireny Najdek uczniowie przeszli do Biblioteki Publicznej i uczestniczyli w otwarciu wystawy plenerowej Akcja: Powstanie.
W tym czasie nauczyciele, opiekunowie matematycznych reprezentacji szkół – Ewa Walczak, Katarzyna Dworzańska Data, Robert Kornobis, Anna Krystkowiak – sprawdzali rozwiązania testów i wyłonili najlepszych matematyków spośród uczniów liceów i techników przybyłych na konkurs
Mistrzem Matematyki Powiatu Obornickiego szkół ponadgimnazjalnych w kategorii podstawowej został Dawid Urban, uczeń ZS im. H. Cegielskiego z Rogoźna. Wicemistrzem zostałą Abigail Grądzielewska, uczennica LO w Obornikach a trzecie miejsce i tylko o 1 punkt mniej, uzyskał Kamil Makowski z ZS im. H. Cegielskiego z Rogoźna.
Mistrzem Matematyki Powiatu Obornickiego szkół ponadgimnazjalnych w kategorii rozszerzonej został Wojciech Piszczek, uczeń LO w Obornikach. Wicemistrzem została Aneta Statnik, uczennica LO w Rogoźnie, a trzecie miejsce i tylko o 1 punkt mniej, zdobył Rafał Grzechowiak, uczeń LO Oborniki.
W tym roku, w podsumowaniu konkursu wzięła udział starosta Zofia Kotecka, naczelnik powiatowej oświaty Paweł Drewicz oraz senator Jan Filip Libicki. Wręczali oni nagrody oraz dyplomy uczestnikom konkursu.
Pan senator na zakończenie zaprosił wszystkich uczestników konkursu do Warszawy, obiecując ufundowanie zwiedzania m.in. Sejmu i Senatu oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podobne artykuły