Jakie jest to Rogoźno?

Jakie jest to Rogoźno?

ROGOŹNO. Rogoźno jakie jest, każdy widzi, rzec można parafrazując klasyka. Ma piękny plac centralny i kilka miejsc, których lepiej nie zwiedzać. Rozwój miasta przyspieszył, a Rogoźno staje się coraz piękniejsze, choć są osoby obserwujące je z innej perspektywy.
Na stronie Rogoźna, zamieszczonej na popularnym forum społecznościowym, można przeczytać: W mieście można spotkać na głównych placach ludzi pijących tani alkohol. Po wąskich uliczkach jeżdżą z bardzo dużą prędkością kierujący prawie zabytkowymi samochodami. Wulgarny język małych dzieci odstrasza turystów. Na dodatek od niedawna pojawili się osobnicy z głośnikami na plecach. Czy ktoś z państwa myślał, że są takie miejsca w Polsce?
Rogoźno ma piękne położenie nad jeziorem na tle lasów, wśród bujnej przyrody, z której rogoźnianie czerpią garściami.
Na popularnym forum i o tym można przeczytać słów kilka. – Zawody wędkarskie… Czy ktoś w końcu zareaguje? W naszej miejscowości jest niewiele miejsc, gdzie można by spędzić miło czas, brakuje tylko tego, żeby wędkarze okupowali naszą promenadę pięciometrowymi wędkami przez większość dnia, gdzie nie można spokojnie pójść z dzieckiem na spacer czy wybrać się na rowery. Setki kilogramów cuchnącej zanęty wrzuconej do jeziora… Jeżdżące auta po promenadzie, mimo zakazu wjazdu!!! Bo przecież po kilku godzinach siedzenia na d…e ciężko jest spakować sprzęt i spacerkiem przejść się na parking? A zastanawiający jest fakt taki, iż poinformowana o tym policja mimo zapewnień, że zostanie wysłany patrol, nie interweniuje. Smród, padnięte ryby, osikane płoty, drzewa. Czy tak ciężko na czas zawodów postawić toalety TOI TOI? Może każdy uczestnik powinien otrzymać pampersa?
Władze Rogoźna ciężko pracują nad tym, by ich miejscowość świeciła przykładem, zachęcała do odwiedzin, była przyjazna mieszkańcom. Ogromne inwestycje, rewitalizacje i poprawa istniejącej infrastruktury mają uczynić życie w Rogoźnie jego mieszkańcom łatwiejsze i przyjemniejsze.
Tymczasem bywa też tak, że i władze Rogoźna się skarżą na publicznym forum na niektórych rogoźnian, a przykładem tego może być apel: Szanowni Mieszkańcy Gminy Rogoźno! W ostatnim czasie doszło do zawstydzających aktów wandalizmu, polegających na zniszczeniu tablic informacyjnych poświęconych zasłużonym rogoźnianom. Zdewastowano tablice informacyjne upamiętniające rogozińskich bohaterów Powstania Wielkopolskiego: Antoniego, Bolesława i Wiktora Skotarczaków (skrzyżowanie ul. Nowej z ul. Braci Skotarczaków – dawne targowisko) oraz Bronisława Wysockiego (skrzyżowanie ul. Nowej z ul. B. Wysockiego). Na początku roku zniszczeniu uległa inna tablica upamiętniająca bohatera powstania wielkopolskiego, Leona Napiecka (ul. Seminarialna, parking przy orliku). Szacunek dla przeszłych pokoleń, a szczególnie dla postaci zasłużonych dla regionu, powinien być obowiązującą normą zachowania wszystkich mieszkańców. Naszym patriotycznym obowiązkiem winno być strzeżenie miejsc upamiętniających bohaterów naszej Małej Ojczyzny! Dlatego też zwracamy się z prośbą do każdego, kto mógł być świadkiem tych zdarzeń o informacje mogące pomóc w ujawnieniu sprawców opisanych dewastacji, co może zapobiec dalszym czynom niszczenia mienia naszej gminy.
Zatem, jakie jest to Rogoźno w oczach jego mieszkańców?

Podobne artykuły