Rondo już drożne, mosty mocno zaawansowane, a toaleta czeka

Rondo już drożne, mosty mocno zaawansowane, a toaleta czeka

OBORNIKI. Piękna pogoda i dobra organizacja przyspieszyły obornickie inwestycje. Kierowcy z radością przyjęli oddanie do użytku ronda w ciągu ulicy Czarnkowskiej. Ruch odbywa się tam bez przeszkód, choć zostało jeszcze nieco pracy. Jeszcze mniej pracy wymaga obornicki parking przy ulicy Powstańców Wlkp.
Kierowcy mogą korzystać z niego do woli. Stanęła tam też nowoczesna toaleta, która zastąpi tę z Rynku. Ekipa firmy Iveston, kończy montaż przyłączy wodnokanalizacyjnych i toaleta będzie już służyć potrzebującym. Drzwi będzie otwierał automat po wrzuceniu monety, a instrukcja na drzwiach zachęca do korzystania z przybytku nie dłużej niż kwadrans. Oddano do użytku dodatkowy pas na Powstańców i od tego momentu korki na tej ulicy wyraźnie się zmniejszyły.
Drogowcy, budujący most zastępczy, ułożyli nawierzchnię na zmontowanym już do końca komplecie przęseł. Trwają prace nad dojazdami i o ile dojazd północny jest prawie gotów, południowy jeszcze nie. Gdy dojazdy będą utwardzone, drogowcy ustawią na nich betonowe ograniczniki.
Równie dobre tempo prac widać na budowie kaponiery. Sam wiadukt przechodzi stadium wiązania betonu. Po bokach usypane zostały skarpy i ograniczone murami oporowymi, z tym, że mur po stronie południowej czyli centrum miasta, będzie dłuższy od tego po stronie północnej. Prace wykonuje firma ogólnobudowlana z Ryczywołu, a gdy skończy będą wylewane żelbetowe płyty najazdowe przed wiaduktem i za nim.
Wreszcie rondo turbinowe w ciągu jedenastki ma już pełen kształt. Montowane są oporniki dróg dojazdowych, a nawierzchnia przyszłej ulicy została już wyrównana i zamulona. Pod drogą ułożono instalacje przyszłych lamp oraz pełną sieć odwadniającą ze studzienkami.
Podobnie postępują prace wokół mostu na Wełnie. Przy takim tempie kolejny tydzień przyniesie kolejne zmiany, o których nie omieszkamy naszych czytelników poinformować.

Podobne artykuły