Wiesław Bartkowiak a bezpieczeństwo na drogach

Wiesław Bartkowiak a bezpieczeństwo na drogach

OBORNIKI. Radny powiatu Wiesław Bartkowiak zaapelował do policji o baczniejsze kontrolowanie skrzyżowania ulic Kopernika i 11 Listopada przed budynkiem starostwa powiatowego. – Samochody wjeżdżają na skrzyżowanie nie bacząc na to, że nie zdążą z niego zjechać przed zmianą świateł. To powoduje blokowanie skrzyżowania i utrudnia tam ruch. Do tego wszystkiego piesi muszą przemykać pomiędzy pojazdami jeżdżącymi bez zwracania uwagi na sygnalizację i pierwszeństwo na przejściu dla pieszych.
Radny nalegał na to, by na tym skrzyżowaniu częściej pojawiali się policjanci. Na reakcję nie musiał długo czekać. Funkcjonariusze ruchu drogowego z obornickiej policji już 27 marca uruchomili na wspomnianym skrzyżowaniu (kolejny raz) Mobilne Centrum Monitoringu.
Za pomocą mobilnych kamer zainstalowanych na dachach furgonów obserwowali jak kierowcy zachowują się w rejonach owego skrzyżowania, a było tam jak zwykle.
W ciągu jednego dnia działań policjanci ujawnili 44 wykroczenia drogowe popełnione przez kierujących różnymi pojazdami. Posypały się mandaty. Poprawił się jednak stan bezpieczeństwa.
Działania policji miały na celu uświadomienie wszystkim użytkownikom dróg, zarówno pieszym jak i kierującym, jak ogromne znaczenie ma zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowań oraz wyznaczonych przejść dla pieszych i przechodzenia przez jezdnię. Jak poważne konsekwencje prawne oraz społeczne wiążą się z popełnieniem pozornie niewielkiego błędu podczas poruszania się po drodze dla wszystkich użytkowników dróg. – Chwila nieuwagi czy pośpiech może doprowadzić w konsekwencji do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, które może kosztować zdrowie, a czasem niestety życie uczestnika tego zdarzenia – ostrzegają policjanci i uprzedzają: Takie działania będą prowadzone cyklicznie.

Podobne artykuły