W gminie Oborniki nie naucza się LGBT

OBORNIKI. Podczas niedawnego spotkania z poseł Martą Kubiak (PiS) „wypłynęła” informacja, że w obornickiej Szkole Podstawowej nr 2 są specjalne wykłady z treściami LGBT.
Pani poseł zainteresowała się tym tematem i poprosiła obecnego na spotkaniu radnego Wiesława Garbarza, by sprawdził, kto wykłada, co wykłada i kto się na to zgodził. Nasza redakcja wypytała dyrektor szkoły w tej sprawie, a ta stanowczo zaprzeczyła, by takie wykłady się w ogóle w jej szkole odbywały. Mimo to została wezwana w ubiegły piątek na posiedzenie komisji oświaty i spraw społecznych rady miejskiej, by ponownie zaprzeczyć absurdalnym plotkom na temat jej szkoły.
Nasza redakcja nie byłaby sobą, gdyby nie dotarła do źródła plotki, w czym pomocną była pani Katarzyna, której dobro dzieci szczególnie na sercu leży.
Jak się okazało, podczas zajęć dla dzieci w Obornickim Ośrodku Kultury, jednemu chłopcu ktoś nastawiał na nóżce kolorowych kresek. Kolorowa jest tęcza jest symbolem LGBT. Chłopiec chodzi do szkoły, a największą szkołą w gminie jest dwójka.

Podobne artykuły