Obornicki SSAB gospodarzem ważnego spotkania z udziałem 16 państw świata

Obornicki SSAB gospodarzem ważnego spotkania z udziałem 16 państw świata

OBORNIKI. Obornicki oddział firmy SSAB oferuje nowe możliwości obróbki stali dzięki ultranowoczesnej maszynie do cięcia laserowego oraz zaawansowanej prasie krawędziowej ze zgłoszoną do opatentowania technologią gięcia. Nowe maszyny zostały zaprezentowane podczas wydarzenia, które odbyło się w stalowym centrum serwisowym SSAB w Obornikach. Uczestniczyli w nich, prócz zaproszonych władz gminy, także przedstawiciele firm współpracujących z SSAB z aż 16 państw świata.
Firma wdraża nowoczesne technologie, które mają nowatorskie rozwiązanie techniczne. Oddział w Obornikach w ciągu najbliższych pięciu latach nadal będzie się w tym kierunku rozwijał.
SSAB realizuje kolejne inwestycje w celu poszerzenia i zróżnicowania zakresu świadczonych usług. Najnowsze inwestycje w park maszynowy pozwolą SSAB zaoferować odbiorcom szerszą paletę produktów oraz tworzą nowe możliwości rozwoju innowacyjnych rozwiązań. W połączeniu z usługami projektowania konstrukcji, powierzenie SSAB obróbki stali umożliwi klientom szybszy rozwój produktów i ich wprowadzenie na rynek.
Nowa prasa krawędziowa ma maksymalną moc 2000 t, co czyni ją optymalną dla formowania grubszych materiałów o długości do 12,2 m, a potężne systemy kontroli umożliwiają zachowanie wysokiej dokładności tolerancji produktu końcowego. Zawiera również zgłoszoną do opatentowania technologię pozwalającą na formowanie całkowicie unikalnych części z maksymalnie wąskim promieniem. System kontrolny prasy umożliwia oszczędność energii aż do 90% w porównaniu z tradycyjną maszyną, zmniejszając wpływ procesu produkcji na środowisko.
Maszyna do cięcia laserowego doskonale uzupełnia dostępne już metody cięcia, tj. cięcie plazmowe i płomieniowe. Stanowi lepszy wybór w przypadku cięcia cieńszych wymiarów zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, umożliwiając zachowanie wąskich tolerancji oraz wysokiej jakości krawędzi. Centrum serwisowe SSAB Shape w Obornikach oferuje wszechstronne usługi projektowania, obróbki i prefabrykacji stali producentom, którzy chcą tworzyć nowe i innowacyjne rozwiązania, skrócić czas montażu oraz wykorzystać w pełni zalety, jakie dają wybrane przez nich gatunki stali.
130 przedstawicieli producentów oraz SSAB, w tym radca Konsulatu Szwecji i główny szef SSAB na Polskę Martin Lindqvist spotkało się w centrum serwisowym w Obornikach. Po inspirujących seminariach i zwiedzaniu zakładu, uczestniczyli w prezentacji nowych urządzeń, a Oborniki stały się miejscem spotkania znaczącej rzeszy klientów firmy SSAB przybyłych z całego świata.

Podobne artykuły