Ciężarówka pod Połajewem i ponad 30 strażaków w akcji

Ciężarówka pod Połajewem i ponad 30 strażaków w akcji

POŁAJEWO. W miniony poniedziałek pod Połajewem wywróciła się na drodze ciężarówka. Droga została całkowicie zablokowana, utworzył się ogromny korek, służby przepuszczały pojazdy wahadłowo, a służby techniczne zabezpieczały środowisko.
Wszystko to działo się około godziny 10.00 na łuku drogi wojewódzkiej nr 178 na odcinku Połajewo – Sierakówko. Jadący tamtędy samochód ciężarowy, przez nieuwagę kierującego, zjechał na pobocze, a następnie zsunął się ze skarpy drogi i przewrócił na dach wraz z wleczoną naczepą.
Kierujący samochodem doznał ogólnych obrażeń, ale na tyle niegroźnych, że zdołał samodzielnie opuścić kabinę ciągnika siodłowego.
Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały pojazd w przydrożnym rowie. W związku z zagrożeniem chemicznym, od strony wyciekającego paliwa, do działań została zadysponowana specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Piły, w celu przepompowania oleju napędowego z rozszczelnionych zbiorników paliwowych do podstawionych pojemników zastępczych. Na miejsce zdarzenia przybył też przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich z Czarnkowie oraz funkcjonariusze komendy powiatowej policji z Czarnkowa.
W działaniach brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie i trzy zastępy ze Specjalistycznej Grupy Chemiczno-Ekologicznej z Piły oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Połajewa i Sierakówka.
W trwającej ponad osiem godzin akcji ratowniczej brało udział łącznie 31 strażaków. Przejazd ruchliwą drogą był w tym czasie bardzo utrudniony.

Podobne artykuły