Urzędniczki z ryczywolskiej opieki społecznej ujawniły próby oszustwa

RYCZYWÓŁ. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nadużyciach w ryczywolskiej opiece społecznej. Według posiadanych przez nas informacji rzecz dotyczyła niesłusznej wypłaty świadczenia osobie, która go nie powinna była w ogóle otrzymać, a otrzymała zatajając swoje dochody. Tymczasem dziś już wiemy, że takich osób i zdarzeń było co najmniej cztery.
Przestępstwo wyłudzenia polegało na tym, że osoba występująca o zasiłek nie poinformowała opieki społecznej o tym, że ma stałą pracę. W innym przypadku był to rolnik z dochodami, które zataił.
Tego rodzaju działanie nie mogło się powieść, bowiem istnieje system elektronicznej rejestracji, który skutecznie to wyłapuje. Ważne jest też to, że domniemanie jakoby urzędniczka opieki społecznej coś przeoczyła nie potwierdziło się w żaden sposób, a wręcz odwrotnie.
To właśnie panie pracujące w Wydziale Gminnej Opieki Społecznej Urzędu Gminy w Ryczywole dzięki swej staranności opisane tu procedery wychwyciły, ujawniły i nadały im właściwy tok postępowania. Wszystkie cztery sprawy trafiły już na biurko prokuratora.

Podobne artykuły