Zero tolerancji na Placu Karola

Zero tolerancji na Placu Karola

ROGOŹNO. Plac Karola jest w Rogoźnie pod szczególną obserwacją, bo to miejsce szczególne, ważne i mające służyć przez długie lata.
Tymczasem na placu wypadają kostki brukowe. Jest na nie gwarancja, więc zostaną zamontowane. Wypadanie spowodowane jest tym, że beton, którym owe kostki zamulono miał się wiązać 28 dni. Mieszkańcy w tym czasie monitowali, że chcą już tam jeździć, wjechali wcześniej i to mogło ów beton naruszyć. – W marcu będzie przegląd techniczny całej tej inwestycji, by stwierdzić po pierwszym okresie użytkowania solidność wykonania wszelkich prac – zapewnił burmistrz Roman Szuberski.
Inna sprawa to akty wandalizmu do których mimo kamer czasami dochodzi. Ktoś na przykład odłącza łańcuchy przy przejściach dla pieszych. Straż miejska namierzy winnych, tak jak udało się jej namierzyć osobę, która zniszczyła jedną z kamer. Sprawca wobec dowodów przyznał się do tego co zrobił i poprosił burmistrza o rozłożenie mu zapłaty za szkodę na raty. Burmistrz się zgodził, ale zapłacić wandal i tak musi. Roman Szuberski stanowczo zapewnił, że – Nie będzie żadnej tolerancji wobec osób niszczących mienie przy placu Karola Marcinkowskiego.

Podobne artykuły