Trwają wybory sołeckie

GMINA OBORNIKI. Ruszyła seria sołeckich zebrań sprawozdawczo-wyborczych, a że gmina ma ich aż 45, to potrwają jeszcze czas jakiś. W Lulinie funkcję sołtysa pełnić będzie nadal Agnieszka Mucha. Będzie ją wspierać rada sołecka w składzie: Jakub Zagacki, Małgorzata Mróz-Puziak, Halina Mejer i Henryka Gronek.
W Urbaniu sołtysem jest nadal Zbigniew Myszkowski. Jego rada sołecka to: Kazimierz Chudziak,
Lidia Milejczak i Sławomir Myszkowski.
W Pacholewie jest nowa sołtys. Działającą przez wiele lat i to bardzo czynnie Bożenę Kubiatowicz zastąpi Agnieszka Zydorczak. W radzie sołeckiej zasiądą: Tomasz Prusak, Joanna Pawłowska,
Weronika Ignasiak i Magdalena Tulecka.
W Żernikach na stanowisku sołtysa pozostał Adam Kołodziej. Będzie mu pomagała rada sołecka w składzie: Monika Kuta, Żaneta Andrzejewska, Joanna Kołodziej i Sławomir Nowaczyński.
Sołtysa Sycyna Filipa Henschke wspierać zaś będą sami mężczyźni: Stefan Człapa, Roman Hancyk, Edward Janik, Łukasz Lisiak, Zenon Nowak i Ryszard Nowicki.
W Bąblinku sołtys Hieronim Tadeuszyk nadal będzie sprawował swą funkcję przy współpracy z radą w składzie: Paulina Linka-Wasyniak, Renata Dopierała, Stanisław Szrama i Justyna Jastrzębska.
W czwartek, 7 marca odbyły się wybory w Przeciwnicy i Nieczajnie. Zaszły tam ogromne zmiany. Mieszkańcy zadecydowali o wyborze nowych sołtysów i tak w Przeciwnicy miejsce Doroty Stokłosy zajął Paweł Rataj, który będzie pełnił swą funkcję wraz z trzyosobową radą sołecką w składzie: Izydor Budych, Jan Czartoszewski i Marta Wesołowska.
W Nieczajnie wieloletniego sołtysa Jerzego Nowaka zastąpi Elżbieta Desperak. Pomagać jej będą: Przemysław Araszkiewicz, Wiesława Balcerska, Bogdan Góra, Alina Jarząbek, Iwona Majchrzak i Karina Piwowarczyk.

Podobne artykuły