Tydzień na placach budowy

Tydzień na placach budowy

OBORNIKI. Nasze cotygodniowe odwiedziny na placach największych gminnych inwestycji przyniosły wiele nowych spostrzeżeń. Targowisko miejskie pomijamy, bo tam ciągle trwa zimowy zastój. O to, czy będzie czynne na wiosnę, zapytaliśmy Przemysława Mączyńskiego. Stwierdził, że – Koniecznym jest budowa budynku socjalnego, bez którego nie da się ukończyć inwestycji. To zajmie wykonawcy tej inwestycji minimum trzy miesiące, więc o otwarciu na wiosnę mowy raczej nie ma.
Zdecydowanie inne tempo mają prace przy budowie parkingu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.
Na odcinkach przy placu układany jest asfalt. Trwa budowa dodatkowego pasa ruchu oraz chodników. Drogowcy wykonują też bardzo potrzebną w tym miejscu zatoczkę autobusową. Prace wykonywane są w dobrym tempie, choć w niełatwych warunkach na zatłoczonej drodze.
Nikt za to nie przeszkadza drogowcom budującym most zastępczy nad Wartą. Po wykonaniu i umocnieniu podpór jest nasuwana na nie stalowa konstrukcja mostu. Przęsła dotarły już do południowego brzegu Warty i niebawem zaczną być montowane nad samą rzeką.
Na obwodnicy wałeckiej drogowcy firmy Skanska uzupełniają beton na ścianach podporowych nowej kaponiery. Ich wysokość sięga już tej zaplanowanej. W tym samym czasie usuwane są zwały gruntu przy rondzie w ciągu DK11. Część ziemi trafiła pod most tymczasowy, a prześwity w zwałowisku rysują drugą połowę ronda. W równie dobrym tempie budowany jest most nad Wełną. Jego konstrukcja jest gotowa, trwa budowa dojazdów. Drogowcy zapewnili nas, że wykonano już ponad połowę prac i to tę gorszą połowę realizowaną zimą. Teraz z każdym dniem, ich zdaniem, będzie już tylko lepiej.

Podobne artykuły