Oszukał przeznaczenie

Oszukał przeznaczenie

ROŻNOWO. We wtorek około godziny 13 doszło do zderzenia pociągu z samochodem.
25-letni kierowca samochodu dostawczego marki Renault, mieszkaniec Lusowa, kurier rozwożący paczki, jadąc od strony Rożnowa, w kierunku drogi krajowej nr 11, nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejeździe kolejowym pod pociąg pospieszny Intercity „Malczewski” relacji Kołobrzeg – Tarnów.
Samochód uderzony z ogromnym impetem został odrzucony ponad dwadzieścia metrów od torów. Kierowca miał ogromne szczęście, doznając jedynie wstrząśnienia mózgi i drobnych potłuczeń.
Na miejscu pojawili się policjanci z obornickiej komendy, strażacy i funkcjonariusze SOK.
Pociąg zatrzymał się kilkaset metrów za przejazdem. Lokomotywa uległa uszkodzeniu, więc stało się koniecznym zatrzymanie składu i podstawienie innej lokomotywy, co zdecydowanie opóźniło podróż pasażerów.
Choć to nie tłumaczy kierowcy, trzeba tu wyraźnie powiedzieć, że konstrukcja tego przejazdu kolejowego jest nadzwyczaj niebezpieczna.
Pojazdy dojeżdżają do toru ulicą Cmentarną pod kątem, który ogranicza widoczność. Jeżeli kierowcy samochodów osobowych jakość sobie radzą, pojazdem dostawczym nie można bezpiecznie przejechać przez tor nie wysiadając z niego, by sprawdzić niestrzeżony przejazd lub zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Jadącym od strony drogi krajowej dodatkowo widok zasłania betonowy parkan.
Wtorkowy wypadek był kolejnym w tym miejscu. Jaki może być skutek kolejnego?

Podobne artykuły