Rozbudowa zawodówki być może, ale nie teraz

OBORNIKI. W ubiegłym roku władze powiatu zadecydowały o rozbudowie budynku Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby, czyli popularnej zawodówki. Rozbudowa miała być konieczną ze względu na brak pomieszczeń na warsztaty oraz sal lekcyjnych w razie zwiększenia się liczby uczniów.
Tymczasem fakty są takie, że dekadę temu do szkoły uczęszczało dwa razy więcej uczniów niż obecnie i wszyscy się mieścili. Szkoła produkuje głównie ekonomistów i sprzedawców, więc warsztatów im raczej nie potrzeba. Przynajmniej tego typu rozważania można było usłyszeć niedawno w murach starostwa.
Pojawił się też problem natury technicznej. Nie można niczego dobudowywać do obecnego budynku, a jedynie postawić osobny na placu ok. 30 metrów od gmachu głównego.
Budując swego czasu dla szkoły salę sportową ktoś tak bezmyślnie zaprojektował media, że chcąc teraz wybudować kolejny budynek trzeba by usadowić go na mediach lub je przełożyć, co znacznie podniosłoby koszt inwestycji.
Poproszona o komentarz starosta Zofia Kotecka niczego w zasadzie nie wyklucza ani nie potwierdza: Mamy zabezpieczone środki na dodatkowy budynek, ale czekamy na wsparcie finansowe i głęboką analizę potrzeb. Zobaczymy, co przyniesie czas.
Wygląda więc na to, że jeżeli nawet starostwo zadecyduje o budowie dodatkowego budynku dla szkoły, to z pewnością nie w tym roku, a może też i nie w następnych.

Podobne artykuły