Marzec należy do Darii

OBORNIKI. Miłośnicy Darii Zawiałow oraz miłośnicy dobrej piosenki będą mogli spotkać się w niedzielę 16 marca w Obornickim Domu Kultury, aby usłyszeć jednocześnie Darię i dobre piosenki.
Ta wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz!”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kuszem. Płyta okazała się dużym sukcesem, a promujące ją single zdobyły szczyty list przebojów. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach ( m.in. na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu, Męskim Graniu, Kraków Live Festival), a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy. Daria Zawiałow wraz z producentem Michałem Kuszem stworzyli również autorską wersję utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który w styczniu 2018 roku wspiął się na 1. miejsce „Listy przebojów Programu Trzeciego”.
Daria Zawiałow otrzymała dwie nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album roku alternatywa”. Najnowszy singiel Darii „Nie dobiję się do Ciebie” zwiastujący album, którego premiera planowana jest na początek marca 2019 roku, uzyskał nominację do nagrody „Fryderyków” w kategorii „Piosenka roku”.

Podobne artykuły