Premiera albumu o Objezierzu

OBORNIKI. W czwartek o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki odbyła się premiera książki albumu „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”. Jest to publikacja w pełni poświęcona Objezierzu, która została wydana w ramach promocji projektu modernizacji objezierskiego Domu Kultury.
Burmistrz Tomasz Szrama namawiał: – Warto po nią sięgnąć, bo trudno sobie wyobrazić przewodnik po ziemi obornickiej, bez choćby jednej informacji o Objezierzu. To miejscowość o pięknej historii, z niezwykłymi zabytkami, unikatowym układem przestrzennym oraz niepowtarzalnym bogactwem przyrodniczym.
Publikacja stanowi pewną syntezę informacji dotyczących Objezierza. Faktów, w kontekście których zrozumieć można, jak ważnym dla całej gminy Oborniki jest projekt rewitalizacji objezierskiego domu kultury.
Choć premiera książki „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby” odbyła się w miniony czwartek, to jej pierwsze egzemplarze można już było wylicytować podczas toastu noworocznego w objezierskim pałacu, w celem zdobycia pomocy finansowej dla dwóch rodzin z dziećmi chorymi na mukowiscydozę. W ten sposób publikacja o Objezierzu przybyła do Objezierza, by uczynić coś dobrego. Trudno sobie wyobrazić lepszą rekomendację dla książki.

Podobne artykuły