Toast powiatowy

Toast powiatowy

WARGOWO. Początek roku jest doskonałą okazją do toastów żegnających rok stary i witających wydarzenia roku bieżącego. Ostatni z toastów odbył się w gościnnych progach Gryszczeniówki, a jego inicjatorem była starosta Zofia Kotecka. Wraz z Waldemarem Cyrankiem i przewodniczącą rady Renata Tomaszewską zaprosili prócz przedstawicieli starostwa, także samorządowców z Obornik, Rogoźna i Ryczywołu. Do Wargowa przybyli też urzędnicy struktur powiatowych, a wszystkich w progu pięknie powitali: Zofia Kotecka, Renata Tomaszewska i Waldemar Cyranek.
Pani starosta, zmieniając dotychczasową konwencję powiatowych toastów, rezygnując z przemówienia i prezentacji dokonań, skupiła się na życzeniu szczęścia w nowym roku dla obecnych i dobrych notowań dla powiatu. Przyjęto to brawami i zaraz potem rozległ się brzęk kieliszków z bąbelkami. Wśród przybyłych pojawili się po raz pierwszy przewodniczący rad Rogoźna Maciej Kutka i Ryczywołu Łukasz Krzyśko. Obaj przyznali, że Gryszczeniówka to miejsce wyjątkowe, które odwiedzili pierwszy raz i już je polubili. Toast było doskonałą okazją do wzajemnego poznawania się, rozmów towarzyskich, ale i poważnych o powiecie.
Jedyny radny opozycji Wiesław Bartkowiak z PiS bawił się dobrze wśród radnych koalicji z PO i KO, podkreślając, że lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć, co mogło być deklaracją do współpracy ponad logami swych ugrupowań.
Muzyka co raz to porywała do tańca, a doskonała kuchnia Gryszczeniówki sprzyjała świętowaniu nowego roku w starostwie powiatowym i powiecie jako takim. Za jego powodzenie wzniesiono wiele toastów, do których z ochotą dołączyła i nasza redakcja.

Podobne artykuły