99-lecie Romana Gierki

99-lecie Romana Gierki

OBORNIKI. Roman Gierka ukończył właśnie 99 lat. Jest najstarszym żyjącym żołnierzem II wojny światowej z ziemi obornickiej, byłym więźniem obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.
Był członek Szarych Szeregów i żołnierzem Armii Krajowej. Przed II wojną światową działał w klubie żeglarskim, pracował w banku, był też dyrektorem Obornickich Fabryk Mebli i Zakładów Drobiarskich. Jest autorem licznych opracowań i biogramów poświęconych mieszkańcom powiatu obornickiego. Pisał o harcerzach powiatu obornickiego, o oborniczanach w II wojnie światowej o zbrodniach i dyskryminacji ludności powiatu obornickiego. Dokumentował Hufiec Szarych Szeregów w Obornikach, napisał i wydał wiele tomów książek o żołnierzach ziemi obornickiej i ziemi rogozińskiej.
99 urodziny Romana Gierki, legendy Obornik uczczono specjalną mszą w kościele św. Józefa. Obecni pogratulowali mu szacownego wieku i podziękowali za prace społeczną i hart ducha. Nasza redakcja z wielkim szacunkiem i w głębokim pokłonie dołącza się do tych życzeń.

Podobne artykuły