Z seniorami o bezpieczeństwie

Z seniorami o bezpieczeństwie

OBORNIKI. W miniony piątek funkcjonariusz zespołu profilaktyki społecznej KPP w Obornikach spotkał się z seniorami uczęszczającymi do klubu „Senior +”. W trakcie spotkania, poza życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka, rozmawiał z seniorami o bezpieczeństwie osób starszych, a wszystko to w ramach akcji „sztuczka na wnuczka” oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Było to już kolejne spotkanie z odwiedzającymi klub „Senior +”.
W trakcie prowadzonych rozmów policyjny profilaktyk przypomniał zasady bezpiecznego zachowania w domu i poza nim. Zwrócił uwagę słuchaczy na konieczność zamykania drzwi wejściowych do domów i mieszkań. Opowiedział o oszustach podszywających się pod wnuczków i policjantów, by okraść starszych ludzi. Liczne przykłady ilustrował materiałem filmowym adresowanym do seniorów.
Ważnym elementem piątkowego spotkania było zwrócenie uwagi także na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nieodzownym tematem był niechroniony uczestnik ruchu drogowego w aspekcie pieszego i rowerzysty. Osobnym tematem było bezpieczne poruszanie się chodnikiem, przechodzenie na drugą stronę jezdni, w tym także przy niekorzystnych warunkach pogodowych, które znacząco pogarszają bezpieczeństwo na drodze.
Zgromadzeni w murach obornickiego klubu seniora chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Na zakończenie spotkania, poza ciepłymi życzeniami zdrowia i szczęścia, policjant przekazał ulotki profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

Podobne artykuły