Młodzicy z Obornik najlepsi

Młodzicy z Obornik najlepsi

Młodziki SKF KPR Sparta Oborniki – uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Unicef w Obornikach wygrywają VII Zimowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Powiatu Bartoszyckiego.
W miniony weekend dwie drużyny młodzików wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju piłki ręcznej w Bartoszycach. Starsza grupa chłopców prowadzona przez Marka Arciszewskiego i Jana Okpisza w piątkowych meczach wygrała kolejno z UKS Nowa Karczma 22:19 i Szczypiorniakiem Olsztyn 24:21. Sobotę rozpoczynamy od porażki z MOSiR Kętrzyn 12:20, później już jest tylko lepiej. Zwyciężamy z UKS Siódemka Gdańsk Osowa 19:8 oraz po rzutach karnych z MDK Bartoszyce 19:19 K 9:8.
W niedzielnym finale pokonujemy MTS Kwidzyn 26:19. tym samym pieczętując wygraną w całych rozgrywkach. Z bardzo dobrej strony w bartoszyckim turnieju pokazali się też chłopcy z rocznika 2005 podopieczni Joanny Jarysz, którzy w stawce 13 drużyn ( głównie z rocznika 2004 ) zajęli 9 miejsce. Nieznacznie przegrane piątkowe mecze z Wilanowia Warszawa 18:20, Czarnymi Olecko 18:13 oraz Cartusia Kartuzy 14:14 po karnych 16:17 dały możliwość gry o miejsca 9-13. W sobotę drugi zespół młodzika wygrywa mecze ze Szczypiorniakiem Gdańsk 19:5, Wilanowią Warszawa 19:18, Szczypiorniakiem Olsztyn 9:8 przy jednej porażce z MTS II Kwidzyn 17:18 ostatecznie zajmując w stawce 9 miejsce. 
Do najlepszej siódemki turnieju wybrani zostali Maksymilian Kiedrowski i Oskar Nowaczyk. Wyróżnienia indywidualne od trenerów otrzymali również Jakub Spychała – Sparta I i Karol Bukowski – Sparta II. Gratulujemy naszym chłopakom oraz trenerom bardzo udanego występu oraz dziękujemy wszystkim przybyłym na turniej rodzicom za wsparcie i głośne kibicowanie. 

Podobne artykuły