Wigilia seniorów

Wigilia seniorów

OBORNIKI. Relacjonując minione Boże Narodzenie nie mogliśmy pominąć obornickich seniorów. Ci uczęszczający do Klubu „Senior+” zebrali się trzy dni przed wigilią bardzo licznie i zaprosili gości na swoje ostatnie przed przerwą świąteczną spotkanie. Na klubową Wigilię przybył przewodniczący Obornickiej Rady Seniorów Eugeniusz Kierstan, ksiądz Dziekan Józef Kamzol oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Hanna Kniat-Szymańska.
Spotkanie rozpoczęło się od przemowy i życzeń dla seniorów oraz wręczenia podziękowań dla czwórki najbardziej zaangażowanych członków Klubu. Wśród nich byli pani Ela i pan Marian, którzy grając na instrumentach umilają wszelkie imprezy i wspólne piątkowe śpiewania oraz dwie panie Elżbiety, które bardzo starannie dbają o piękno klubowego ogródka.
Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego posiłku. Na stole pojawiło się kilka tradycyjnych potraw wigilijnych, w tym barszcz, kapusta z grzybami oraz ryba, a dla osłody seniorzy mogli częstować się m.in. upieczonymi podczas grudniowych warsztatów piernikami. Obecność klubowych muzyków pozwoliła zbudować świąteczną atmosferę i była pomocna przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Podobne artykuły