Rolnicze protesty

Rolnicze protesty

OBORNIKI. Ruch pojazdów, spowolniony w Obornikach przebudową trasy Poznań-Wałcz, wczesnym popołudniem w miniony piątek dodatkowo utrudniły traktory rolnicze poruszające się w dużej, powolnej kolumnie. To jeden z elementów rolniczego protestu, a jego inicjatorem jest organizacja „AgroUnia”.
Rolnicy blokują ruch na DK11 w Nowym Mieście nad Wartą, a w innych miejscach, choćby na DK92 pomiędzy Sękowem a Tarnowem Podgórnym, traktory rolnicze poruszają się w dużej i bardzo powolnej kolumnie. Podobnie jest m.in. na obwodnicy Śremu czy w okolicach Gostynia. Choć ziemia obornicka jest od blokad na razie wolna, to oborniccy, a szczególnie rogozińscy rolnicy, chcąc dojechać na miejsca protestów blokowali też Oborniki.
Jak zdołaliśmy się dowiedzieć od jednego z protestujących, rolnikom nie podobają się działania ministerstwa rolnictwa, które: Zbyt mało uwagi poświęca rozwojowi polskiej wsi, a nawet przyczynia się do pogarszania losu gospodarstw. Zachęcamy ministra rolnictwa, aby wykazał się przed nami, żeby zaczął sprawnie wykonywać swoją pracę i korzystać umiejętnie z narzędzi administracyjnych, które są w jego dyspozycji. Z przyjemnością będziemy mu wtedy organizować wiece poparcia. Najpierw niech jednak zasłuży. Póki co, punktuje u nas bardzo kiepsko – poinformował nas nasz rozmówca.

Podobne artykuły