O „biednym powiecie” w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. Gościem ostatniej w minionym roku sesji rady gminy Ryczywół była radna powiatu Anna Nowicka.
Radna przewodniczy komisji finansów, więc pytana o kondycje powiatu i zamierzenia na rok przyszły zaczęła od słów: Powiat jest biedny. Te słowa padały podczas wczorajszej sesji bardzo często. Pociechą jest 760 tys. zabezpieczonych na most na Flincie. Władze powiatu będą jednak prowadziły rozmowy z gminą o dofinansowanie tej inwestycji. Drugim zdaniem powiatu jest zaplanowana już budowa za ponad milion złotych piętrowego budynku przy zespole szkół im Kutrzeby w Obornikach, gdzie uczy się też młodzież z gminy Ryczywół – pocieszała pani Anna najwyraźniej zniechęconych radnych, którzy oczekiwali po zmianie władzy w powiecie nowych inwestycji drogowych w ich gminie.
W kwestii tej jedynej mostowej Tomasz Kaczmarek zauważył, że problemem będzie przyszły tonaż wyremontowanego mostu. – Jeżeli dopuści się tam ciężkie pojazdy, to ulica Czarnkowska będzie zagrożona.
Anna Nowicka poinformowała na koniec zebranych, że przewodniczy jedynie komisji stałej zajmującej się finansami powiatu, podczas gdy wszelkie decyzje inwestycyjne zapadają w zarządzie. – Niestety w zarządzie powiatu zasiadają cztery osoby z Obornik i jedna z Rogoźna. Nasza gmina nie ma tam żadnego przedstawiciela.

Podobne artykuły