Janus – Kotecka pierwsze starcie

Janus – Kotecka pierwsze starcie

OBORNIKI. Były burmistrz Rogoźna Bogusław Janus w opozycji, to najgorszy możliwych układ w każdym gremium samorządowym. Zna się on na sprawach powiatu i gmin jak mało kto. Ponadto jest dociekliwy i potrafi czytać w dokumentach to wszystko, co zapisano w nich małym druczkiem. Taki przeciwnik obecnej starosty Zofii Koteckiej był nie do przyjęcia i dlatego decyzją tych, którzy tworzyli obecny układ rządzący, Janus trafił do zarządu powiatu, już nie jako przeciwnik, ale wsparcie Zofii Koteckiej.
Każdego wilka natura ciągnie jednak do lasu, więc i Bogusław Janus nie potrafi się obyć choćby bez drobnych uszczypliwości. Przykładem tego było ścięcie podczas ostatniej sesji rady powiatu.
Janus skrytykował opłatek powiatowy, który nazwał „taki byle jaki”. Kotecka się z nim nie zgodziła, a przykładem innych, a „solidnych” opłatków, było jej zdaniem spotkanie w TPD czy w szkole w Objezierzu oraz kilku, a może kilkunastu kolejnych spotkaniach opłatkowych, w których miała okazję przed świętami uczestniczyć. W kilku zdaniach przedstawiła ich sens, magię i ładunek emocjonalny.
Bogusław Janus nie odpowiedział, a cała ta sprawa przypominała nieco starcie bokserskie, gdy przeciwnicy badają wzajem swoje reakcje. Na koniec pani starosta życzyła panu Bogusławowi i pozostałym radnym spełnienia wszelkich nadziei, więc warto je mieć.

Podobne artykuły