Ostatnia sesja minionego roku w Rogoźnie z szumidłem i problemami technicznymi

Ostatnia sesja minionego roku w Rogoźnie z szumidłem i problemami technicznymi

ROGOŹNO. Ostatnia w mijającym roku sesja rady miejskiej Rogoźna rozpoczęła się od… awarii nagłośnienia. Technika płata czasem takie figle, choć można było usłyszeć głosy, że „ktoś” włączył tak modne ostatnio szumidło.
Gdy po kilkunastu minutach dźwięk się zdecydowanie poprawił, przewodniczący Maciej Kutka wezwał radnych do uczczenia minutą ciszy w związku z minioną poprzedniego dnia setną rocznicą powstania, zmarłych powstańców wielkopolskich,
Henryk Janus w imieniu swojego klubu zaproponował zmiany w budżecie tego roku, który się właśnie kończy, zanim jego grupa zajmie się budżetem roku nadchodzącego.
Radni okazali się szybsi od systemu e-sesja, za co przewodniczący przepraszał, a sesja zaczęła się coraz bardziej haczyć. By ją usprawnić, wyrastał co chwilę nad nowym przewodzącym rady Maciejem Kutką poprzedni przewodniczący Henryk Janus i włączał ręczne sterowanie swojemu następy, jak i pozostałym radnym.
Jakoś to szło, choć nie obyło się od pewnego rodzaju czkawki systemu, podczas której radni „zderzali” się z informatykami. Ci pierwsi atakowali, informatycy skuteczne się bronili i górowali mając całą technikę w swoich sprawnych dłoniach.
Burmistrz Roman Szuberski wyszedł w tym czasie wykonać kilka telefonów, bo wszystkim wiadomo, że nie znosi marnować czasu. I tak sobie mijała pierwsza godzina sesji rady miejskiej Rogoźna.
Wreszcie wszystko ruszyło i w tej części przewodnicząca rady powiatu a jednocześnie nadal wiceburmistrz Rogoźna Renata Tomaszewska usłyszała zadawane w tej części sesji komuś z powiatu pytania. Pierwsze dotyczyło strefy ciszy na jeziorze Rogoźno. Przypominamy, że poprzednio rządzący powiatem zastanawiali się nad tym problemem przez pół roku przed swoim szczęśliwym odejściem i niczego ostatecznie nie zdecydowali. Renata Tomaszewska zasiada w radzie powiatu od niedawna, więc kwitowała to pytanie krótko: Nie mam jeszcze żadnych istotnych informacji w kwestii jeziora i strefy ciszy.
Drugie pytanie dotyczyło renowacji boisk przy szkołach powiatowych w Rogoźnie. Pani przewodnicząca odparła: Zostały na ten cel zabezpieczone już odpowiednie środki finansowe.
Pytana o inwestycje drogowe powiedziała: –Żadnych oszałamiających inwestycji nie będzie, bo środki powiat posiada niewielkie, więc będą jedynie naprawy i remonty na najbardziej potrzebnych odcinkach.

Podobne artykuły